přeskočit na hlavní obsah

Sprintové licence

O článku

  • Aktualizováno
  • Autor
    Jakub Ransdorf
    Alena Voborníková

Kategorie

Pravidla: Děti náhodně rozdělíme do 4-5 skupin (minimálně po 3 běžcích) a každé skupině přidělíme dresy jedné barvy a závodní licenci: E, R, A, B, C. Zvolíme úsek přibližně o délce 50 m. Jednotlivé skupiny běhají své sprinterské závody v pořadí skupin – rozběhů E, R, A, B, C. Trenér předem stanoví počet závodních kol, např. 8. Vítěz daného rozběhu získává vyšší licenci (kromě elity, která už je nejvyšší) a poražený  klesá vždy o licenci níže (kromě licence C, která už je nejnižší). Do dalšího kola si vítězové a poražení vymění dresy a rozběhy se opakují. Vítězem  se stane ten, kdo má na sobě po 8 kolech žlutý dres, tj. patří do elitní skupiny. 

Modifikace: Startovat lze z různých poloh, např. sed, sed zkřižmo, leh, leh na břiše, leh vznesmo atd. a pomocí různých startovních signálů, např. trenér jmenuje značky na mapě a děti vystartují v momentě, kdy zazní značka,  která je na mapě znázorněna modrou barvou atd. 

Trenér může v půlce hry zavelit, že se porouchal ORIS a licence se přesypaly – z eliťáků se rázem stanou céčkaři a naopak.

Vhodné i na zimní přípravu do větší tělocvičny.