přeskočit na hlavní obsah

Restart

O článku

  • Aktualizováno
  • Autor
    Jana Kubátová

Kategorie

Také se vám někdy stane, že to svěřenci „zabalí“, protože udělali velikou chybu a přijde jim, že další snaha už nemá smysl a jde jen o mrhání silami? Zkuste s nimi následující trénink, kde dopředu není délka trati a počet kontrol vůbec jasná.

Závodnice A je velmi talentovaná, rychlá, má velkou motivaci, ale často dělá hloupé mapové chyby. Závodnice B je mnohem pomalejší než závodnice A, mezi její silné stánky však patří houževnatost a to, že to nikdy nebalí.

Na nejdůležitějším závodě sezóny obě dvě nemají moc dobrý začátek a korunují ho velkou chybou na třetí kontrole. Zatímco závodnice A pak dál už moc neběží, protože ji to přijde zbytečné, závodnice B se zdravě naštve a jde čistě, v cíli ji nakonec patří bronzová příčka. Závodnice A končí na 23. místě.

Chyby na těžkém začátku dělaly všechny dívky v kategorii. Když se obě závodnice podívají do mezičasů, zjistí navíc, že v součtu je na 3. kontrole dělilo 10 vteřin a to ve prospěch závodnice A….

Nikdy není pozdě, začít běžet čistě a naplno, nevíte totiž, jak běží ostatní.

Pomůcky: krátká technická trať s minimálně 10 kontrolami, kostka

Průběh:

Svěřenci si odběhnou společný měřený trénink, o kterém dopředu ví, že ho mají jít v závodním tempu a snažit se. V cíli vítězná dívka a chlapec hází kostkou, kde se bude závodit.

Vítězná dívka určí, kde se začne, hodí: 1-start, 2- 1. kontrola, 3- 2. kontrola, atd. Vítězný kluk svým hodem rozhodne, kde se bude končit: 1- cíl, 2- sběrka, 3- předsběrka, atd.

Trať je tedy nakonec úplně jiná a šanci mají i ti, kteří někde udělali velkou chybu.

Tip: Tento trénink zařazujte střídmě, není fajn kdyby na každém druhém tréninku nebylo jasné, kde se závodí :-)