přeskočit na hlavní obsah

Inspirace rozcvičky

O článku

 • Aktualizováno
 • Autor
  kolektiv autorů

Kategorie

Hudební rozcvička

Chcete na začátek tréninku svěřence pobavit, dobře naladit a schovat do rozcvičení i pár posilovacích cviků? Zkuste hudební rozcvičku.

 

Materiál

radio/repráky, předem připravená hudba v mobilu, žíněnky, (lavičky, kužely), (mapa pro každého)

 

Jak na to

Svěřenci běhají kolečko okolo rozložených záchranných bodů (žíněnky, lavičky, kužely) dokud hraje z repráku hudba. Jakmile ji vypneme, musí co nejrychleji obsadit místo na záchranném bodu. Každý má ale danou kapacitu (např.: žíněnka 3 zachráněné osoby). Kdo nestihne, cvičí (kliky, dřepy, bulharské dřepy, prkno….)

 

 1. bez mapy - rozhoďte po tělocvičně žíněnky, na každé se zachrání 3 běžci. Můžete hrát.

 

 1. s mapou -  rozložte žíněnky, lavičky a kužely dle mapy. Každý hráč obdrží mapu.Před každým kolem vyhlaste barvu, která je v aktuálním kole platná. Kdo se nedostane na záchranný bod nebo stojí na špatném (modrá v zeleném kole), cvičí. Nachystaná varianta je pro 7 zachráněných osob.

 

 

Tip

Ideální je mít hudbu napojenou přes bluetooth a vypínat pomocí telefonu. To je nejméně nápadné a všichni tak mají šanci.

 

Pinocchio

Drobná aktivita pro trénink koordinace rukou, nohou a vaší hlavy.

Hráče rozdělte do dvojic, oba dva simulují běh na místě za sebou. První představuje “Pinocchia” tedy loutku, která reaguje na dotyky svého loutkovodiče (toho druhého). 

Dotyk: 

 • hlava - výskok

 • rameno - daná ruka jde nahoru

 • pravý bok - pravá noha kopne dopředu

 • levý bok - levá noha kopne dopředu

 • záda - dřep

Dotyky lze libovolně kombinovat.

Tip: pokud účastníci dobře chápou, pospojujte do čtveřic, osmic….. ti uprostřed při tom zároveň poslouchají i udílí pokyny

(Kašková)