přeskočit na hlavní obsah

Dohledávka

O článku

 • Aktualizováno
 • Autor
  Alena Voborníková
  Jana Kubátová
  Jan Picek

Kategorie

Karetní hra Dohledávka je další z postřehových her založených na principech hry Dobble. V této mapové hře má každá dvojice karet právě jeden společný objekt kontroly. Buďte první, kdo ho dohledá a správně pojmenuje!

Zakoupit můžete v O-bchůdku. Vánoční objednávky z e-shopu ČSOS přijímáme do 16. 12. (čtvrtek) a vše se odešle 17. 12. (pátek). Po domluvě lze objednané zboží vyzvednout na sekretariátu ČSOS v Praze.

 

 1. Každý hráč dostane jednu kartu se šesti kontrolami. Doprostřed stolu se položí zbytek karet v balíčku. Všichni hráči hledají stejnou kontrolu mezi kartou svojí a kartou na vrchu balíčku. Kdo nalezne stejný objekt kontroly a správně ho pojmenuje, kartu si vezme. Vyhrává hráč s největším počtem karet.
 2. Jedna karta se dá doprostřed stolu. Ostatní karty se rozdají hráčům. Hráči hledají stejný symbol mezi svoji a vyloženou kartou. Kdo se první zbaví svých karet vyhrál!
 3. Všichni hráči natáhnou ruce a každý hráč dostane jednu kartu. Poté svou kartu otočí a musí najít symbol mezi svoji a protihráčovou kartou. Když hráč symbol nalezne, dá protihráči, který má shodný symbol, svoji kartu do ruky. Kolo končí, když všechny karty zůstanou v ruce jednomu hráči. Poté se rozdají karty znovu a začíná další kolo. Hráč s nejvetším počtem karet prohrává!
 4. Do středu stolu se položí jedna karta a každému hráči se rozdá po jedné kartě. Hráči musí najít symbol mezi vyloženou kartou a kartou protihráče či svou kartou. Když hráč symbol nalezne, tuto kartu si ponechá, ale vyloženou kartu nechá na místě. Poté co jsou všechny karty sebrány, vyložená karta se umístí dospod balíčku a rozdává se nové kolo. Když se dobere balíček, hra končí. Hráč s největším počtem karet vyhrává!
 5. Každý hráč dostane jednu kartu. Zbytek balíčku se dá do středu stolu. Hráči hledají stejný symbol mezi vyloženou a protihráčovou kartou. Když hráč symbol nalezne, dá vyloženou kartu na kartu protihráče. Hra končí dobráním balíčku a hráč s nejméně kartami vyhrává.
 6. Pro samotáře – hráč si stopuje, za jak dlouho je schopen projít celý balíček karet.

Další varianty, které jsou volně ke stažení, naleznete zde.