přeskočit na hlavní obsah

Aplikace pro trénink

O článku

  • Aktualizováno
  • Autor
    kolektiv autorů

Kategorie

1) O-Range (Atle Pedersen)

Aplikace pro sportesttery značky Garmin, která podobně jako UsynligO, umožňuje připravit trénink a označit průchod kontrolami pomocí GPS lokalizace.

Oficiální stránky

Aplikace byla vyvinuta norským orientačním běžcem Atle Pedersenem, veškeré informace včetně podrobného návodu v angličtine naleznete ZDE.

 

2) UsyngligO (Trond Benum, Petr Hanovec, Jiří Urválek)

Aplikace pro chytré mobilní telefony, která umožňuje připravit trénink a porovnat se soupeři na online bázi. V lese nejsou roznesené kontroly, ale telefon pomocí GPS lokace určí, zda jste ji nalezli. Vhodné jako alternativní typ trénink nejen pro období karantény.

Aplikace byla vyvinuta norským orientačním běžcem Trondem Benumem, její českou verzi spravuje Jiří Urválek. Další informace a stažení můžete provést na stránkách TADY.

Příručka uživatele
Níže najdete jednoduchou příručku pro užívání aplikace. Autor: Petr Ury Hanovec, březen 2020

Best Practise
Další dokument seznamuje s užitečnými tipy přímo "z terénu". Autoři: Jašík & Štěpi

České pracovní fórum
Pro sdílení tipů a triků na používání aplikace ZDE , po zadání e-mailu a jeho následném potvrzení se lze zapojit do diskuze.

3) MOBO

MOBO je aplikace vyvinuta pro areály pevných kontorol. V aplikaci je možné zobrazit si mapu a průchod kontrolami se označí díky QR kódu. Web aplikace je zde.

Orienteering at school for ages 13-15, Chapter 36: MOBO, MOBile Orienteering

4) iOrienteering 

iOrienteering je aplikace, která vám umožní postavit a změřit trénink s pomocí QR kódů a telefonu. Skenování QR kódu je realizováno prostřednictvím mobilní aplikace nainstalované v mobilním telefonu žáka.

Více ZDE.

5) MapRun

Další bezplatná aplikace, která využívá pro ražení a měření času GPS skrze chytré telefony nebo hodinky Garmin. Trénink může tedy proběhnout bez nutnosti roznosu kontrol. Aplikace ale zároveň nabízí také možnost orazit kontroly pomocí QR kódů nebo NFC.

Přílohy